به گزارش خبرنگار حوزه فرهنگی و هنری گروه فضای مجازی فروشگاه اینترنتی برایتو :

مکان های دیدنی ایران

آبشارهای اطراف رامسر :

میدانید که رامسر به دلیل کوه های زیادی که دارد پر برف می باشد و همچنین در فواصل گوناگون ، باران در آنجا زیاد می بارد و می توان گفت که یکی از مناطق پر آب در ایران است. از آبشارهای بسیار زیبای این منطقه می توان ازارک واقع در منطقه سنگ پشته و یا هیسیان واقع در منطقه جنت رودبار ، چاردر واقع در منطقه جنت رودبار ، خشکا واقع در منطقه هریس و را شمه دره نام برد.

نارنجستان قوام :

این مکان در شیراز قرار دارد.
نارنجستان قوام متعلق به خاندان قوام الملک بوده است کلمه ی نارنجستان به معنای دیوانخانه و محل مراجعات رعیت ها و دیگر مردم و همچنین محل تشکیل جلسه های عمومی و نشست های بزرگان و اشراف در زمان قاجاریه مورد استفاده قرار می گرفته است.
خاندان قوام الملک از خانواده های مقتدر دوران قاجاریه بودند که چندین قرن در نواحی در فارس حکومت میکردند ایوان یا تالار آیینه در وسط اتاق‌هایی در چپ و راست آن به صورت قرینه ساخته شدند. حتی سنگ های پایین دیوار نیز به صورت قرینه حجاری شده اند.
بر سطح این سنگ ها نقوشی از شیر و سربازان هخامنشی و مقبره به چشم می‌خورد.
کف ایوان های این بنا با کاشی های سفید و آبی به صورت قطعه قطعه در کنار هم قرار گرفته‌اند. و به طرزی شگفت انگیز شده که چشم نوازی می کند .
دیوار ایوان ها از هنر دوره قاجاریه گرفته شده که توانستند با دستهای توانا با گچبری های منظم و زیبا بر روی آنها نقوش ایجاد کنند.
بنای ایجاد شده تقریبا با ۲ متر ارتفاع از کف حیاط ساخته و مورد استفاده قرار می گرفته است .

آجر یکی از مهمترین مصالح در ساخت بنا :

همچنین می‌توان به آجر در ساخت این بنا اشاره نمود که به عنوان یکی از مصالح اصلی در ساخت این بنا به کار برده میشده است .
همچنین نقاشی های بسیار زیبا در طرح های متنوع و رنگ بندی هایی از نوع گرم پوشیده شده است.
و بعدها این بنای زیبا به دانشگاه شیراز اهدا گشته که ابراهیم خان قوام الملک در سال ۱۳۴۵ خورشیدی این بنای بسیار زیبا و چشم نواز را اهدا نموده است .
در حال حاضر این بنای زیبا به موزه ای تبدیل شده است که وابسته به دانشکده هنر و معماری می باشد.
موارد ذکر شده در بالا برخی از مکان های دیدنی در ایران است در مقالات بعدی مکان های دیگری را به شما معرفی می کنیم.


برایتو پخش لوازم التحریر و ملزومات اداری با داشتن کادری مجرب سعی در استفاده و ارائه فناوری های نو در فعالیت های خود دارد تا بتواند همگام با پیشرفت تکنولوژی در جهان خدماتی نوین را به شما مشتریان عزیز ارائه دهد.
یکی از این خدمات که همواره بر پایه ی دانش روز و تکنولوژی های جهانیست می توان استفاده از بستر اینترنت و ایجاد وب سایت WWW.BERAITO.COM باشد.

نویسنده : شهاب . آ