تخته وایت برد

تخته وایت برد اولین بار توسط مارتین عکاس ابداع شد.
او در جنگ کره بر روی فیلم نگاتیو برای اولین بار نوشت و بعد با دستمال خیس دید که چه راحت پاک می شود.
این ایده به ذهن او آمد و بعد این اختراع را به دنیا برای استفاده در عرصه آموزش معرفی کرد.

تاریخچه تخته وایت برد

اولین وایت برد بین سال‌های ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ میلادی وارد بازار و بعد از طی حدود ۳۰ سال وارد عرصه آموزش یا همان کلاس‌های درس شد.
سیستم آموزشی آن زمان بعد از این که به این موضوع پی برد که تخته های سیاه و گچ هایی که بر روی این تخته سیاه ها به کار گرفته می شود باعث ایجاد انواع آلرژی و انواع بیماری ها از قبیل بیماری های تنفسی می شود این امر باعث تسریع در روی کار آمدن تخته وایت بردها شد.
اولین تخته وایت برد بسیار گران و از جنس ملامین ساخته شده بود که بعد از کمی استفاده به‌ سرعت کثیف و به سختی جای ماژیک از روی آن ها پاک می شد.
بعد از آن تخته وایت برد از جنس ورق فلزی ساخته می شد که لعابی روی آنها داده می شد و این امر باعث می‌ شد که این تخته ها بسیار مقرون به صرفه تر نسبت به تخته های قبلی خود تولید شوند.
فروشگاه لوازم التحریر برایتو عرضه‌ کننده انواع تخته وایت برد های تولید داخل توانسته است بهترین کیفیت را در عرصه لوازم تحریر در شاخه تخته وایت برد ارائه دهد.

از مزایای استفاده از تخته وایت برد می توان به موارد زیر اشاره کرد

 • ماژیک های وایت برد استفاده شده بر روی این تخته ها به هیچ عنوان حساسیتی برای بدن انسان ایجاد نمی کند و باعث به وجود آمدن آسم و یا حتی آلرژی نمی‌شوند.
 • از ویژگی مهم دیگر در آموزش می‌توان استفاده راحت از ویدئو پروژکتور بر روی این تخته های سفید را نام برد که می توانید به راحتی بر روی نکاتی که نیاز است علامت گذاری کنید.
 • استفاده از تنوع رنگی ماژیک وایت برد جهت نوشتن بر روی تخته از قابلیت های خوب تخته وایت برد در سیستم آموزشی می باشد که نسبت به گچ هایی که قبلا استفاده می شد از تنوع رنگی بسیار بالاتری برخوردارند.
 • همچنین تخته وایت بردها نسبت به تخته های سیاه قدیمی بسیار راحت تر قابل حمل اند.
 • تخته وایت برد نسبت به تخته گچی عمر طولانی تری دارد.
 • همچنین نوشتن با ماژیک وایت برد بر روی تخته وایت برد نسبت به نوشتن با گچ خیلی راحت تر می باشد و خط را زیباتر می کند.
 • نصب بر روی پایه تخته وایت برد جهت حمل راحت.

انواع تخته وایت برد

 • تخته وایت برد مغناطیسی یا آهنربایی که در سایز های مختلف تولید می شود و به راحتی می توان تخته پاک کن را به همراه ماژیک روی آن قرار داد تا از گم شدن آن ها جلوگیری شود.
  همچنین کاغذ و اطلاعیه های مهم را به وسیله آهنرباهای فانتزی و رنگی می توان بر روی آن جهت مشاهده دیگران قرار داد.
 • تخته وایت برد ساده یا معمولی که دیگر ورق آهنربا را ندارد و فقط جهت نوشتن مطالب روزمره و آموزشی استفاده می شود.
 • تخته وایت برد فلیپ چارت که به تخته وایت برد مدیریتی معروف می باشد و روی یک پایه چرخ دار قرار دارد این تخته ها معمولا در سایز  60 × 90 ساخته می شود.

فروشگاه برایتو عرضه کننده انواع تخته وایت برد مهرگان، تخته وایت برد صدف، پایه تخته وایت برد کوچک و بزرگ، انواع تخته پاک کن ابری و جا ماژیک دار، آهنربای تخته وایت برد و غیره می باشد.