به گزارش خبرنگار حوزه فناوری گروه فضای مجازی فروشگاه اینترنتی برایتو :

رول دستگاه فکس

در مقالات قبلی گفتیم که این دستگاه ها از نظر دسته بندی به دو بخش تقسیم می شوند :

یکسری از دستگاه ها با استفاده از حرارت اطلاعات مورد نیاز شما را بر روی کاغذی که به حرارت واکنش میدهد چاپ می کنند تا قابل مشاهده باشد.
حال می خواهیم از نوع دیگری از این دستگاه ها صحبت کنیم که با استفاده از ریبون که خود آن یک جوهر به حساب می‌آید صحبت کنیم.
این نوع از دستگاه ها باز هم به طور معمول ولی با یک تفاوت وظیفه خود را انجام می دهند که می‌خواهیم درباره این نوع از کارکرد ریبون ها برایتان بگوییم پس با برایتو فروشگاه اینترنتی فعال در زمینه ی لوازم التحریر و ملزومات اداری از قبیل فروش انواع دستگاه های فکس ، چاپگرهای چهار کاره ، انواع ریبون ، کاغذ فکس یا همان رول های حرارتی همراه باشید.

ریبون چیست ؟

این بار کاغذی که درون دستگاه فکس قرار میدهید به همراه یک ریبون که در دستگاه قبلاً قرار داده اید همزمان بر روی هد دستگاه فکس حرکت می کند البته بازهم با حرارت تمامی ثبت اطلاعات صورت می پذیرد.
به این شکل که هد اطلاعات را به صورت حرارت بر روی نقاطی مشخص از ریبون انتقال داده و بعد آن نقاط که دارای جوهر می باشد بر روی کاغذ چاپ می شود تا برای شما قابل مشاهده و خواندن باشد.
ریبون ها به خودی خود از ماده ای به نام پلی استر ساخته شده اند که از لایه های دیگر برای جلوگیری از چسبیده شدن به کاغذ شما بهره می گیرد.
لایه‌های جوهر خود از موادی تشکیل می‌شود که به این موارد می پردازیم.
که اگر ریبون ها با هر کدام از این سه ماده ی ذیل ساخته شده باشد دارای خاصیت و کیفیت چاپ متفاوت بر روی کاغذ می شود.

مورد اول :

به این نوع ریبون ها که از ماده ای به نام واکس تشکیل شده است ریبون های از جنس واکس گفته می شود این ریبون ها بسیار ارزان و مقرون به صرفه می باشند ولی از کیفیت خوبی برخوردار نیستند.

مورد دوم :

برای ساخت ریبون ها از رزین استفاده می کنند به این ریبون ها ، ریبون هایی بر پایه رزین گفته می شود. کیفیت چاپی بسیار بالای این ریبون ها باعث شده است که یکی از با کیفیت ترین لقب ها را به خود اختصاص دهند.
ولی در عین حال بسیار گران بوده و اصلا ریبون های مقرون به صرفه به شمار نمی آیند.

مورد سوم و مورد آخر :

یکسری از ریبون ها تولید شده است که از ترکیب واکس و رزین تشکیل می شوند بهترین نوع ریبون ها ، ریبون های واکس رزین گفته می شود. تولید کنندگان توانستند با ترکیب این دو ماده کیفیتی مابین دو روش دیگر ایجاد کنند . این ریبون ها که یکی از پرفروش‌ترین ریبون ها در بازار می باشد.
شما می توانید انواع ریبون ، رول حرارتی ، دستگاه فکس و یا چهار کاره را در صورت نیاز در سایت ما که قابل عرضه میباشد جستجو کنید و یا با کارشناسان ما در این زمینه مشورت نمایید تا بتوانید خریدی درست و در عین حال با کیفیت را انجام دهید.
برای مشاهده و خرید انواع رول فکس ، کاغذ حرارتی فکس اینجا کلیک نمایید.

برایتو پخش لوازم التحریر و ملزومات اداری با داشتن کادری مجرب سعی در استفاده و ارائه فناوری های نو در فعالیت های خود دارد تا بتواند همگام با پیشرفت تکنولوژی در جهان خدماتی نوین را به شما مشتریان عزیز ارائه دهد.
یکی از این خدمات که همواره بر پایه ی دانش روز و تکنولوژی های جهانیست می توان استفاده از بستر اینترنت و ایجاد وب سایت WWW.BERAITO.COM باشد.

نویسنده : شهاب . آ