پایه چسب امیران

به گزارش خبرنگار حوزه فناوری گروه فضای مجازی فروشگاه اینترنتی برایتو :
پایه چسب یا جا چسبی وسیله ای است که برای تکه کردن چسب به میزان دلخواه به کار برده می شود.

تاریخچه جا چسبی

اولین جا چسبی در سال ۱۹۰۲ به وسیله شرکت ۳m ساخته شده است.
شرکت اسکاچ چند نمونه از جا چسبی های مختلف را تولید کرد که برای نوار چسب های مختلف به کار گرفته می شد اما نحوه کارکرد همه آنها به یک صورت بود.
همه ما روزانه با جا چسبی سر و کار داریم. و با عملکرد آن ها آشنایی کامل داریم.

نحوه کارکرد جا چسبی

جا چسبی به این صورت کار می‌کند که در یک سمت حلقه نوار را می چرخاند و در سمت دیگر آن که تیغه قرار دارد می توانیم چسب را به اندازه نیاز برش دهیم.
مکانیزم جاچسبی بسیار ساده است اما باید این نکته را در نظر داشته باشیم که وجود جا چسبی بر پایه نوار چسب بوده است بدین صورت که اول نوار چسب اختراع شده و بعد نیاز به وجود وسیله ای برای برش آن حس شده است که آن وسیله همان جا چسبی  می باشد.
امروزه جا چسبی ها در ابعاد و اندازه های مختلف و با کارایی های متعدد ساخته می شوند مثلا : بعضی جا چسبی ها کوچک می باشد و می توان در خانه از آنها استفاده کرد.

جا چسبی های چند منظوره :

در برخی جا چسبی ها علاوه بر این که می‌توان به وسیله آنها چسب را برش داد ، در آن جای قلم ، جای یادداشت یا جای کارت ویزیت هم تعبیه شده است که یک وسیله بسیار کاربردی به حساب می‌آید. این نوع جا چسبی ها را می‌توان در نمونه‌های داخلی امیران ، آذران تحریرات یا شهاب مشاهده کرد.
از برندهای معروف پایه چسب می توان به امیران ، آذران تحریرات ، شهاب و ... اشاره کرد.

جا چسبی ها از نظر جنس :

جا چسبی پلاستیکی ، جا چسبی پلاستیکی ، جا چسبی چوب و فلز

معمولاً جنس پایه چسب ها از پلاستیک می باشد اما در برخی نمونه ها چوبی آنها نیز به چشم می خورد. که در برخی ست های رومیزی دیده می شود.

جا چسبی برقی :

جا چسبی ها معمولا به صورت دستی یا رومیزی تولید و عرضه می شود اما نمونه های برقی جا چسبی هم برای استفاده در مراکز صنعتی و کارخانه ها برای بسته بندی موجود می باشد از جا چسبی ها برای سهولت و سرعت بخشیدن به کار استفاده میشود.

فروشگاه برایتو عرضه کنند انواع جا چسبی در مدل ها و برندهای مختلف می باشد.
شما می توانید با کلیک اینجا نمونه های مختلف پایه چسب را مشاهده نمایید.
برایتو پخش لوازم التحریر و ملزومات اداری با داشتن کادری مجرب سعی در استفاده و ارائه فناوری های نو در فعالیت های خود دارد. تا بتواند همگام با پیشرفت تکنولوژی در جهان خدماتی نوین را به شما مشتریان عزیز ارائه دهد.
یکی از این خدمات که همواره بر پایه ی دانش روز و تکنولوژی های جهانیست ، می توان استفاده از بستر اینترنت و ایجاد وب سایت WWW.BERAITO.COM باشد.

نویسنده : الف . غ