به گزارش خبرنگار حوزه فناوری گروه فضای مجازی فروشگاه اینترنتی برایتو :

گونیا

یکی دیگر از ابزار پرکاربردی که در فروشگاههای اینترنتی و لوازم تحریر به چشم می‌خورد و معماران ، مهندسان و همینطور دانش‌آموزان در کلاس‌های ریاضیات و هندسه به آن نیازمندند گونیا است .
گونیا یک واژه یونانی به معنی زاویه است .
معمولا گونیا از جنس پلاستیک ، چوب یا فلز ساخته می شود و به شکل مثلث می باشد و برای کشیدن زاویه قائمه یا خطی عمود بر خط دیگر و یا خط موازی از آن استفاده می شود .
گاهی وقتها از گونیا فقط برای خط کشی استفاده می شود یعنی روی آن مدرج نیست ولی اگر مدرج باشد برای اندازه گیری هم می توان از آن استفاده کرد .

گونیا در دو دسته ساخته می شود :

1- گونیای با گوشه ۹0 ، 60 و 30درجه

2- گونیا با گوشه  90 ، ۴۵ و ۴۵ درجه

حال می‌خواهیم در این مقاله با انواع گونیا آشنا شویم پس با برایتو همراه باشید .

 انواع گونیا :

گونیای معمولی یا گونیای ۹۰ درجه :

گونیای معمولی یا گونیای ۹۰ درجه از یک زبانه و یک بازو تشکیل شده است این دو باهم زاویه ۹۰ درجه تشکیل می دهند این گونیا از جنس چوب ، فلز و در بعضی مدلها ترکیبی از چوب و فلز می‌باشند و در طول های ۱۵ ، 20 ، 25 و ۳۰ سانتیمتر دیده می شوند .

گونیای فارسی ثابت :

در بعضی از مشاغل از گونیای ۴۵ درجه زیاد استفاده می شود مانند کارهای قالب سازی و صنایع چوب چون برش های ۴۵ درجه را در کارهای صنایع چوبی ، فارسی می گویند پس به گونیای فارسی ثابت معروف می باشد البته با این گونیا دو زاویه ۴۵ و ۱۳۵ درجه را نیز می‌توان ترسیم کرد .

گونیای تاشو :

گونیا تاشو وسیله ای است که می توانید با آن در هر شرایطی و به صورت های گوناگون زوایای مختلفی ایجاد نمایید این گونیا نیز از جنس چوب ، فلز ، پلاستیک و یا ترکیب چوب و فلز می باشد این گونیا از یک بازو و یک زبانه تشکیل شده است که زبانه آن متحرک می باشد و می تواند به عقب و جلو حرکت کند این نوع گونیا دارای درجه بندی نیست بنابراین هنگام کار از وسیله ای برای تنظیم زاویه مانند نقاله استفاده می کنیم .

گونیا ی چرخنده :

این گونیا نوعی دیگر از گونیای تاشو می باشد ودارای 2 بازوست که با پیچی حول یک محور می‌چرخد و به راحتی می‌تواند هم زوایای داخلی و هم زوایای خارجی را اندازه کند .
با این گونیا می توانیم زوایای 5 تا ۱۸۰ درجه را ترسیم کنیم .
برای خرید انواع گونیا ، نقاله و خط کش از فروشگاه اینترنتی برایتو اینجا کلیک کنید .

برایتو پخش لوازم التحریر و ملزومات اداری با داشتن کادری مجرب سعی در استفاده و ارائه فناوری های نو در فعالیت های خود دارد تا بتواند همگام با پیشرفت تکنولوژی در جهان خدماتی نوین را به شما مشتریان عزیز ارائه دهد.
یکی از این خدمات که همواره بر پایه ی دانش روز و تکنولوژی های جهانیست می توان استفاده از بستر اینترنت و ایجاد وب سایت WWW.BERAITO.COM باشد.