پانچ کاغذ

دستگاه پانچ کاغذ یا همان دستگاه سوراخ کن

اولین بار فردی به نام ماتیاس تیل وسیله ای به نام دستگاه پانچ را اختراع کرد که بعد از گذشت زمانی فردی به نام فریدریش زونکن در سال ۱۸۸۶ میلادی این دستگاه را به ثبت رساند.
طی سالیانی که از کاغذ استفاده می شود همیشه یکی از بزرگترین مشکلات پیدا کردن راهی برای بایگانی کردن بوده است.
با دستگاهی که آقای ماتیاس تیل اختراع کرد می توانستید کاغذ را سوراخ کرده و به وسیله گیره کاغذ که به آن فنر پوشه هم گفته می شود به یکدیگر متصل نمایید بدین ترتیب امکان بایگانی به وجود آمد.

کار با دستگاه پانچ کاغذ :

گام اول این است که شما باید تعدادی کاغذ را که می‌خواهید به وسیله پانچ کاغذ سوراخ کنید دسته و مرتب نمایید بعد از آن به ترتیب این کاغذها را زیر این دستگاه بگذارید و با فشار بر روی اهرم دستگاه پانچ سوراخی ایجاد نمایید.
سوراخی که ایجاد می شود به شما این امکان را می دهد تا اسناد و مدارک خود را مرتب درون پوشه ، کلاسور یا زونکن قرار دهید.

فاصله هر سوراخ از هم در پانچ :

به دلیل فراگیر شدن استفاده از دستگاه پانچ در تمام نقاط جهان این وسیله پرکاربرد در دسته لوازم التحریر باید از استانداردهایی تبعیت می نمود.
به همین دلیل است که تمام پانچ های دو سوراخ فاصله ۸ سانتی متر از هم را در سوراخ کردن رعایت می‌کنند.

انواع دستگاه پانچ :

لوازم التحریر و لوازم اداری یکی از ملزوماتی به شمار می‌آید که دارای بیشترین تنوع می باشد دستگاه پانچ زیر شاخه یکی از همین دست ها است.

انواع پانچ کاغذ :

انواع دستگاه پانچ یا دستگاه پانچ کاغذ عبارتند از : دستگاه پانچ کاغذ تک سوراخ ، دستگاه پانچ کاغذ دو سوراخ ، دستگاه پانچ کاغذ چهار سوراخ.

 دستگاه پانچ تک سوراخ :

از دستگاه پانچ تک سوراخ بیشتر در مقاصدی خاص استفاده می شود که از نمونه کارهای این محصول می‌توان به پانچ کردن انواع مقوا ، کاغذ ، طلق و برای آویزان کردن محصولی بر روی استند اشاره نمود.

دستگاه پانچ 2 سوراخ :

دستگاه پانچ دو سوراخ بیشتر برای سوراخ کردن انواع کاغذ و جانمایی آن داخل زونکن استفاده می شود.

دستگاه پانچ ۴ سوراخ :

دستگاه پانچ چهار سوراخ برای سوراخ کردن انواع کاغذ و جانمایی آن داخل کلاسور چهار حلقه استفاده می شود.

دستگاه پانچ چند سوراخ یا دستگاه صحافی :

پانچ چند سوراخ یا همان دستگاه صحافی برای صحافی انواع کتاب ، مجله یا جزوات استفاده می شود.
این دستگاه با ایجاد تعداد زیادی سوراخ در یک ردیف و با فاصله کمی از هم این امکان را به شما می دهد تا به وسیله یک فنر صحافی مارپیچ تعدادی کاغذ را به هم متصل نمایید.
در لوازم التحریر و لوازم اداری ، دستگاه پانچ کاغذ یکی از مهم ترین وسایلی است که می توانید از آن به کمک یک عدد زونکن ، کلاسور یا پوشه به کاغذ های به هم ریخته خود نظم بخشید تا در زمان نیاز دسترسی راحتی به آنها داشته باشید.
از انواع برندهای دستگاه پانچ کاغذ دستگاه پانچ کی دبلیو ، دستگاه پانچ کانکس ، دستگاه پانچ کانگارو ، دستگاه پانچ کارل ، دستگاه پانچ دلی و دستگاه پانچ ماپد می‌توان اشاره کرد که از معروف ترین برند های دستگاه پانچ کاغذ می باشند.
شما می توانید هر یک از این برند های دستگاه پانچ را از فروشگاه اینترنتی برایتو فعال در زمینه لوازم تحریر ، لوازم اداری و نوشت افزار تهیه نمایید.
برای مشاهده انواع دستگاه پانچ عرضه شده در فروشگاه اینترنتی برایتو اینجا کلیک نمایید.

فروشگاه اینترنتی برایتو با تمام تلاش هایی که در راستای پخش گسترده لوازم التحریر انجام می دهد فقط و فقط به دنبال جلب رضایت هر چه بیشتر شما عزیزان می باشد.
برای مشاهده انواع لوازم التحریر و ملزومات اداری با قیمت مناسب و پخش در سراسر ایران در فروشگاه اینترنتی برایتو اینجا کلیک کنید.

همچنین می توانید برای مشاهده سایر مقالات اینجا کلیک نمایید.

نویسنده : شهاب . الف