به گزارش خبرنگار حوزه فناوری گروه فضای مجازی فروشگاه اینترنتی برایتو :

تراش استدلر

اولین مداد تراش در سال ۱۸۲۸ میلادی توسط فردی به نام برنارد لا سیمون ریاضیدان فرانسوی اختراع شد.

در گام اول از زاویه‌ای که یک تیغ با مداد یا قلم شما ، می‌تواند داشته باشد ، می گوییم :

زاویه یک تیغ با قلم به میزان تیزی نوک مداد شما می انجامد. هرچه تیغ یا مداد زاویه بیشتری داشته باشد باعث تیزی بیشتری میشود و هر چه تیغ با مداد شما زاویه کمتری داشته باشد نوک مداد شما می تواند کمتر تیز شود.

در کارهای متفاوت با مداد شما به قطر های مختلفی نیاز دارید برای مثال :

برای کشیدن یک نقاشی شما باید چند مداد بانوک های مختلف داشته باشید ، برای کشیدن جزئیات مدادی با نوک تیز و برای کشیدن کلیات نوک مداد می‌تواند تیزی زیادی نداشته باشد. برای دانستن جنس اولین تراش ساخته شده با فروشگاه اینترنتی برایتو فعال در زمینه لوازم التحریر و نوشت افزار همراه باشید.

جنس بدنه اولین مداد تراش ها :

بدنه اولین مداد تراش از چوب ساخته شده که یک تیغ تیز از جنس فولاد با پیچ بر روی آن ثابت شده بود.
این مداد تراش اولیه سوراخی داشت که شما می توانستید مداد خود را درون آن قرار دهید و با قرار دادن قلم و چرخاندن آن چوب دربرگیرنده گرافیت تراشیده تا به مغز مداد برسید.
مداد تراش کارایی زیادی در بین مردم پیدا کرد و از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار شد چون بسیار کوچک بود که این امر باعث می شد این وسیله بسیار کارامد و قابل حمل باشد.
از نکته های دیگر این مدادتراش می توان به کارکرد راحت آن اشاره کرد ، شما تا قبل از آن برای تیز کردن مداد مجبور بودید مدادهای خود را با وسیله ای برنده یا همان چاقو که به آن قلم تراش می گفتند تیز کنید. تا آنکه امروزه تراش با همان شکل قدیمی باز هم کارایی دارد.

از شرکت‌های تولید کننده در این عرصه می‌توان به :

کمپانی‌هایی همچون فابر کاستل ، استدلر که یکی از شرکت های پیشرو در این زمینه می باشند نام برد.
امروزه با آمدن نوآوری ها و کمک گرفتن از تکنولوژی در این زمینه تراش مخزن دار شده که به شکل ساده و تراش برقی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

برای مشاهده انواع مداد تراش در فروشگاه اینترنتی برایتو اینجا کلیک نمایید .
برایتو پخش لوازم التحریر و ملزومات اداری با داشتن کادری مجرب سعی در استفاده و ارائه فناوری های نو در فعالیت های خود دارد. تا بتواند همگام با پیشرفت تکنولوژی در جهان خدماتی نوین را به شما مشتریان عزیز ارائه دهد.
یکی از این خدمات که همواره بر پایه ی دانش روز و تکنولوژی های جهانی ست می توان استفاده از بستر اینترنت و ایجاد وب سایت WWW.BERAITO.COM باشد.