دیوایدر

معمولاً اکثر کارمندان یا دانشجویان به علت زیاد بودن مطالبی که با آن ها سر و کار دارند نیازمند وسیله ای هستند که بتوانند اسناد و مدارک یا حتی جزوات خود را از هم تفکیک کرده تا دسترسی راحتی در زمان نیاز به آن ها داشته باشند و همچنین در عین حال که آن ها را از هم جدا می کنند بتوانند همه اسناد و مدارک خود را یکجا و در کنار هم داشته باشند.
برای حل همچنین مشکلی تنها وسیله مفید دیوایدر یا مقسم می باشد.
دیوایدر یا جداکننده یکی از اقلام مهم لوازم التحریر محسوب می شود که در عین سادگی خیلی کاربردی و مفید است.
انواع دیوایدر مقوایی و دیوایدر پلاستیکی در رنگ بندی متنوع در بازار لوازم التحریر عرضه می گردد که شما می توانید با استفاده از دیوایدر، جزوات و مدارک خود را به راحتی از هم جدا کنید.

کاربرد دیوایدر :

نقش اصلی دیوایدر یا همان مقسم، جدا کردن چند کاغذ از هم با مطالب نا مرتبط یا حتی مرتبط می باشد.
از زمان قدیم هر کتابی که چاپ می شد سعی می‌کردند برای راحتی خواننده آن کتاب، نواری از جنس پارچه ای بر روی آن کتاب تعبیه کنند که با قرار دادن این مقسم برای زمانی که دوباره به آن کتاب مراجعه می شد به راحتی به صفحه مورد نظر دسترسی داشته باشند.
از کاربردهای دیگر دیوایدر می توان استفاده از آن در زونکن برای جدا کردن مدارک از هم را نام برد.

انواع دیوایدر یا جداکننده

معمولاً دیوایدر از لحاظ جنس به دو نوع تقسیم می شود

  • دیوایدر مقوایی

در یک بسته شامل 100 برگ مقوا ۵ رنگ می باشد که شما می توانید از هر رنگی برای جدا کردن یک مطلب از مطلب دیگر استفاده کنید. 
از مزایای دیوایدر مقوایی می‌توان به جنس آنها اشاره کرد که یک دوستدار خوب برای محیط زیست است و راحت تر از پلاستیک به چرخه طبیعت باز می گردد ولی خب یک دیوایدر پلاستیکی در صورت نداشتن یک سیستم فعال در بازیافت می تواند مشکلات بسیار زیادی از نظر محیط زیستی ایجاد کند.

  • دیوایدر پلاستیکی

در یک بسته تعداد مختلف جدا کننده پلاستیکی با رنگ بندی متفاوت وجود دارد.
در بعضی از موارد وقتی دسته بندی شما بیشتر می شود و می خواهید یک فهرست از مطالبی که دارید تهیه کنید که آنها را با دیوایدر پلاستیکی جدا کرده اید می توانید از دیوایدر های پلاستیکی که دارای شماره می باشد استفاده کنید این دیوایدرها با یک سری شماره هایی که به ترتیب بر روی آنها نوشته شده است به شما این امکان را می دهد که مطالب خود را شماره گذاری کنید تا در زمان نیاز سریع‌تر به آنها دسترسی داشته باشید.

لوازم التحریر دارای شاخه‌های بسیار زیادی است و محصولات بسیار زیاد و متنوعی در آن عرضه می گردد که یکی از این محصولات همان دیوایدر مقوایی یا دیوایدر پلاستیکی است.

انواع دیوایدرپلاستیکی

  • دیوایدر پلاستیکی ۶ عددی
  • دیوایدر پلاستیکی ۱۲ عددی
  • دیوایدر پلاستیکی 18 عددی 
  • دیوایدر پلاستیکی 31 عددی 
  • دیوایدر پلاستیکی شماره دار
  • دیوایدر پلاستیکی 31 عددی طوسی

استفاده از دیوایدر به شما این امکان را می‌دهد که به تعداد دلخواه بتوانید مطالب خود را دسته‌ بندی و در صورت نیاز از آنها استفاده نمایید.