برای خرید دفاتر اداری و خرید دفاتر حسابداری از فروشگاه اینترنتی برایتو اینجا کلیک نمایید.

به گزارش خبرنگار حوزه فناوری گروه فضای مجازی فروشگاه اینترنتی برایتو :

دفاتر حسابداری

کاربرد دفاتر حسابداری :

معمولاً در ادارات ، شرکت ها ، سازمان ها و ... دفاتر اداری زیادی با عنوان‌های مختلف دیده می شود که به احتمال زیاد همه ما با آن ها سر و کار داشته ایم.
حتی برخی از مغازه دارها و افرادی که شغل آزاد دارند هم برای ثبت فروش روزانه خود و یا ثبت اتفاقات روزمره از برخی دفاتر حسابداری استفاده می کنند.
سیستم ثبت اتفاقات روزانه داخل دفاتر معمولاً کمی سنتی و قدیمی محسوب می شود و امروزه در خیلی از ادارات و شرکت های بزرگ کاربرد ندارد.
اما با این وجود همچنان استفاده از دفاتر حسابداری و دفاتر اداری جایگاه ویژه ای در بین اقشار مختلف جامعه دارد.
با وجود پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن سیستم های حسابداری دقیق و متنوع و روی کار آمدن کامپیوترهای پر سرعت برای ثبت اتفاقات ، اما برخی از افراد همچنان حسابداری سنتی و قدیمی را نسبت به حسابداری دقیق امروزی ترجیح می دهند.
دفاتر حسابداری برای ثبت اتفاقات روزمره بسیار کاربردی و پر اهمیت هستند.
برخی افراد معتقد هستند هر چیزی که در جایی ثبت شود و به صورت نوشته در بیاید دارای اهمیت و سندیت بیشتری نسبت به سندهای ثبت شده داخل کامپوتر دارد.
زیرا اطلاعات داخل سیستم های کامپیوتری ممکن است دچار اختلال شود و یا حتی مشکل پیدا کند.
حتی امکان دارد با یک اختلال کوچک کل اطلاعات وارد شده داخل سیستم از بین برود و برگرداندن آن اطلاعات و دسترسی دوباره به آن کمی دشوار شود.
اما نوشته و سندی که داخل دفتری ثبت شده باشد هیچ وقت از بین نمی رود و اهمیت بیشتری را نیز پیدا می کند.
زیرا به طور کاملاً واضح دست خط محسوب می شود و نویسنده آن کاملاً مشخص می باشد.
حتماً می دانید که هر کدام از دفاتر حسابداری کاربردهای مشخصی را دارا می باشد و برای کاربردی خاص چاپ شده است.
دفاتر حسابداری با توجه به کاربردهای مختلفی که دارند عنوان های مختلفی نیز دارند.
مثلاً دفتری با عنوان ثبت فروش روزانه همانگونه که از نام آن مشخص است برای ثبت فروش های روزانه مورد استفاده قرار می گیرد و بیشتر افرادی که دارای شغل آزاد هستند از این دفتر استفاده می کنند.
اما همانطور که دفتر حسابداری بسیار مهم محسوب می شود ، نحوه پر کردن دفاتر مختلف نیز دارای اهمیت بسیاری می باشد و شخصی که مسئول پر کردن دفاتر حسابداری است باید اطلاعات کافی درباره حسابداری و نحوه پر کردن دفاتر اداری را داشته باشد.

برخی از انواع دفاتر حسابداری :

دفاتر حسابداری نام های مختلف و انواع زیادی دارند اما از برخی انواع دفاتر که کاربرد بیشتری نسبت به بقیه دارند می توان به : دفتر کل ، دفتر معین ، دفتر ارسال مراسلات ، دفتر اسناد دریافتی ، دفتر اسناد پرداختی ، دفتر اندیکاتور ، دفتر حضور و غیاب ، دفتر راهنما ، دفتر روزنامه ، دفتر بانک ، دفتر چک ، دفتر انبار ، دفتر فروش روزانه ، دفتر صندوق و ... اشاره کرد.
که هر کدام از دفترهای بالا در دو نوع دفتر با سایز وزیری و دفتر با سایز رحلی عرضه می گردد.
همچنین دفاتر حسابداری با تعداد برگ های دفتر حسابداری 100 برگ ، دفتر اداری 160 برگ و دفتر اداری 200 برگ در بازار لوازم التحریر موجود می باشند.
که شما می توانید با توجه به نیاز خود دفاتر مناسب به کار خود را تهیه نمایید.
یکی از انواع دفاتر حسابداری که بسیار پرکاربرد است و معمولاً در تمامی شرکت ها مورد استفاده قرار می گیرد دفتر اندیکاتور یا دفتر نامه نما نام دارد.
می توان گفت که دفتر اندیکاتور از گذشته تا به حال مورد استفاده قرار می گرفته و دربین انواع دفاتر اداری از کاربردی ترین نوع دفاتر محسوب می شود.

اهمیت دفتر اندیکاتور :

معمولاً شرکت ها و سازمان های بزرگ از طریق نامه نگاری با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند.
و شرح کارهای خود را در نامه ها برای همدیگر منتقل می کنند.
هر گونه نامه ای که در ادارات رد و بدل می شود باید دارای ویژگی هایی از قبیل شماره نامه و تاریخ نامه باشد این ویژگی ها برای ثبت داخل دفتر اندیکاتور استفاده می شود.
دفاتر اندیکاتور به دلیل این که مربوط به نامه های دفتری و اداری می شود دارای اهمیت بسیار بالایی است.
در این مقاله می خواهیم درباره دفتر اندیکاتور که یکی از پرکاربردترین و پرمصرف ترین دفاتر حسابداری در شرکتها و ادارات محسوب می‌شود صحبت کنیم پس با فروشگاه برایتو همراه باشید تا درباره دفتر اندیکاتور یا نامه نما بیشتر بدانید.

مشخصات دفتر اندیکاتور :

به طور کلی به دفتری که در آن خلاصه نامه های دریافت شده یا نامه های ارسال شده را ثبت می کنند دفتر اندیکاتور یا دفتر نامه نما گفته می شود.
دفتر اندیکاتور برای سهولت شناسایی و تفکیک کردن بهتر نامه های ارسال شده یا نامه های دریافت شده مورد استفاده قرار می گیرد.
پس از دریافت کردن نامه ، باید آن را به متصدی ثبت نامه تحویل داد و مسئول ثبت نامه اطلاعاتی از قبیل : تاریخ نامه ، شماره نامه و خلاصه نامه های صادره یا وارده را نوشته و در دفتر اندیکاتور ثبت می کند.
این ثبت نامه باعث می شود که در زمان نیاز به آن نامه دسترسی راحت تری به نامه ها داشته باشیم.

دفتر اندیکاتور معمولاً دارای پنج ستون است که به ترتیب مربوط به تاریخ ثبت ، فرستنده نامه ، شرح نامه ،شماره نامه ، واصله ثبت ، شماره ردیف در نامه واصله.

اما تاریخچه دفاتر اندیکاتور :

در سالهای ۱۲۸۰ تا  ۱۳۰۹ خورشیدی هیئتی فرانسوی و بلژیکی برای اصلاح نظام بایگانی ایران طرحی را ارائه دادند و آن را به اجرا درآورند بر طبق آن طرح ادارات موظف بودند دفاتر نامه نما داشته باشند این روش هنوز هم پایدار مانده و ادامه دارد.
دفاتر اندیکاتور در سایزهای وزیری و رحلی و تعداد برگ 160 برگ ، 100 برگ و 200 برگ تولید و عرضه می شود.

از برندهای معروف تولید دفاتر حسابداری و دفاتر اداری می توان به :

دفتر حسابداری زرین ، دفتر حسابداری ملی و ... اشاره کرد.
امروزه دفاتر حسابداری با برندهای متفاوت در بازار لوازم التحریر موجود می باشند.

شما می توانید انواع دفاتر حسابداری را در ابعاد مختلف و عنوان های متفاوت در فروشگاه اینترنتی برایتو مشاهده و خرید نمایید برای مشاهده دفاتر حسابداری اینجا کلیک نمایید.
برای خرید اینترنتی دفتر اندیکاتور 160 برگ وزیری ، دفتر اندیکاتور 100 برگ رحلی و دفتر اندیکاتور 200 برگ رحلی در فروشگاه اینترنتی برایتو اینجا کلیک نمایید.

برایتو پخش لوازم التحریر و ملزومات اداری با داشتن کادری مجرب سعی در استفاده و ارائه فناوری های نو در فعالیت های خود دارد تا بتواند همگام با پیشرفت تکنولوژی در جهان خدماتی نوین را به شما مشتریان عزیز ارائه دهد.
یکی از این خدمات که همواره بر پایه ی دانش روز و تکنولوژی های جهانیست می توان استفاده از بستر اینترنت و ایجاد وب سایت WWW.BERAITO.COM باشد.