به گزارش خبرنگار حوزه فناوری گروه فضای مجازی فروشگاه اینترنتی برایتو :

کاتر

موارد استفاده از کاتر :

برای بریدن اجسامی مانند کاغذ ، پلاستیک ، موکت ، پارچه و ... از وسیله ای به نام کاتر استفاده میکنیم.
چون دارای تیغه فوق العاده تیز است به عنوان سلاح سرد نیز نام برده می شود.

این وسیله از دو قسمت اصلی تشکیل شده است :

بدنه و تیغه : بدنه کاتر می‌تواند از جنس پلاستیک یا فلزی باشد و به ابعادی به طول ۷۵ تا ۱۰۰ میلی متر و عرض ۲۵ الی ۳۰ میلی متر و ضخامت ۱۰ الی ۱۵ میلیمتر عرضه می‌شود.
تیغه کاتر به صورت چند قسمتی می باشد که پس از مصرف شدن و کند شدن شکسته می‌شود و قسمت بعدی مورد استفاده قرار می گیرد ، یا به صورت دو طرفه می باشد که در صورت کند شدن یک طرف ، طرف دیگر آن مورد استفاده قرار می گیرد. این تیغ‌ها به غیر از موکت به علت تیزی زیاد توانایی برش خیلی چیزهای دیگر را نیز دارند.
همانطور که گفته شد کاتر ها در سایز های مختلفی ساخته می شوند که تعدادی از آنها کاربرد ابزاری ندارند و در دسته بندی لوازم التحریر قرار می گیرند.
البته همه کاتر ها عملکردشان یکی است .در بازار نوعی کاتر نیز می‌توان مشاهده کرد که به شکل پارو ساخته می شود و برای نظافت و پاک کردن شیشه می باشد ، البته در صنعت نیز نوعی کاتر ساخته می‌شود که تیغهایی دارند این تیغ برای انجام پلیسه کاری در کارخانجات تولید لوازم پلاستیکی استفاده می شود.

نکات مهم در انتخاب کاتر :

کاتر باید دارای محفظه ای برای نگهداری تیغه زاپاس باشد.
کاتر دارای یک قفل بر روی آن می باشد ، هنگام خرید باید مطمئن باشیم که قفل آن ضعیف نباشد زیرا می تواند باعث بروز جراحت هنگام کار شود.
دسته کاتر نباید راست باشد و سر کار حتما باید دارای یک منحنی باشد تا کار با آن آسان شود.
ما به شما در بازار خرید کاتر هایی با بدنه فلزی را توصیه می کنیم.

کاتر قلمی :

برای ساخت ماکت و یا برش دقیق شیارهای شابلون و یا گوشه های عکس که ظرافت و برش های بسیار ظریف در آن به کار برده می شود از وسیله ای به نام کاتر قلمی استفاده می شود.
شما می توانید انواع کاترهای دسته سربی ، پلاستیکی ، کاتر الفا ، کاتر A4 و تیغ کاتر را در فروشگاه اینترنتی برایتو مشاهده و خریداری نمایید.
برای مشاهده و خرید انواع کاتر و قیچی اینجا کلیک نمایید.

برایتو پخش لوازم التحریر و ملزومات اداری با داشتن کادری مجرب سعی در استفاده و ارائه فناوری های نو در فعالیت های خود دارد تا بتواند همگام با پیشرفت تکنولوژی در جهان خدماتی نوین را به شما مشتریان عزیز ارائه دهد.
یکی از این خدمات که همواره بر پایه ی دانش روز و تکنولوژی های جهانیست می توان استفاده از بستر اینترنت و ایجاد وب سایت WWW.BERAITO.COM باشد.