غلط گیر قلمی پنتر

برای همه ما که معمولاً با خودکار می نویسیم اشتباه در نگارش و نوشتن کلمه غلط ، امری طبیعی می باشد و بارها برای همه ما اشتباه املایی پیش آمده است.
مخصوصاً اگر دانش آموز یا دانشجو باشیم که تکرار این اشتباهات زیاد است و قابل جلوگیری نیست.
برای اصلاح اشتباهات نگارشی با خودکار بهترین ابزار لوازم التحریر لاک غلط گیر است.
از غلط گیر برای پاک کردن غلط های املایی در نوشتار استفاده می شود.
لاک غلط گیر در نمونه های مختلفی وجود دارند مانند : غلط گیر قلمی ، غلط گیر نواری و لاک غلط گیر فرچه ای
شاید تا به حال با خودتون فکر کرده باشید که این ابزار کارآمد در لوازم التحریر از چه زمانی و توسط چه شخصی به وجود آمده است.
فروشگاه برایتو در این مقاله تاریخچه به وجود آمدن غلط گیر را برای شما بازگو می کند پس با برایتو همراه باشید.

تاریخچه غلط گیر :

نخستین غلط گیر توسط بتی نسمیت گراهام اختراع شد.
نخستین جرقه ساخت غلط گیر زمانی بود که او برای کسب در آمد به عنوان منشی مشغول به فعالیت در یک شرکت شد.
مشکل اشتباهات تایپی یکی از مشکلات اصلی کار او بود. او همواره معتقد بود که یک هنرمند روی اشتباهات خود دوباره نقاشی می کشد و با پاک کردن اشتباهاتش را از بین نمی برد.
به همین منظور او در شیشه ای مقداری آب رنگ را با خود به محل کار می برد و اشتباهاتش را به وسیله این روش درست می کرد و مدیران هم متوجه کار او نمی شدند.
او این کار را به مدت 5 سال انجام داد بدون این که کسی متوجه کار او شود. البته او با کمک فردی که دبیر شیمی بود فرمول آب رنگ خود را کیفیت بخشید.
بعدها که او این موضوع را برای اطرافیان مشخص کرد همکارانش از این روش خیلی استقبال کردند و از طرفداران این روش شده بودند. ولی رؤسای او از این روش استقبال  نکردند.
در سال 1956 که این محصول طرفداران بسیاری پیدا کرد بتی غلط گیرخود را به فروش رساند و آن ها را با نام  MISTAKE OUT به بازار عرضه کرد.
مدت ها بعد او شرکتی را افتتاح کرد که به این منظور نام قبلی به نام Liquid Paper تغییر پیدا کرد.
او در سن 56 سالگی درگذشت.

امروزه با روی کار آمدن کامپیوتر نوشتار روی کاغذ کمی کمرنگ تر نسبت به گذشته شده است.
و افراد بسیاری اطلاعات خود را داخل نرم افزار وارد کرده و در سیستم های کامپیوتری نگهداری می کنند که این امر هم باعث کمتر مصرف شدن کاغذ می شود هم می توان اشتباهات نگارشی را به راحتی اصلاح کرد.
اما در بعضی مواقع ممکن است که مطالبی که با سختی جمع آوری کرده ایم یکباره از روی سیستم پاک شود.
که این موضوع می تواند برای شخص دردناک باشد.
بدین منظور افراد ترجیح می دهند که مطالب مهم خود را علاوه برنگهداری در سیستم های کامپیوتری به صورت مصور بر روی کاغذ نیز داشته باشند.
اما باید این موضوع را در نظر گرفت که روی کاغذ نوشتن با خودکار ممکن است غلط هایی در نگارش به وجود بیاورد که برای اصلاح اشتباهات مستلزم استفاده از غلط گیر هستیم.
و این امر امکان استفاده از غلط گیر را بسیار بالا می برد.
امروزه همچنان برای افرادی که روی کاغذ می نویسند لاک غلط گیر ابزاری کارآمد و مهم به حساب می آید.

انواع غلط گیر موجود در بازار لوازم التحریر

غلط گیر معمولاً به صورت جامد و مایع موجود می باشد.
در ابتدا غلط گیر به صورت فرچه ای بوده است و نمونه های امروزی غلط گیر وجود نداشته است.
اما به علت کارایی سخت غلط گیرهای قدیمی و امکان کثیف شدن کیف یا جامدادی به وسیله غلط گیر فرچه ای ، غلط گیر قلمی به وجود آمد که هم جای کمتری در جامدادی اشغال می کرد و به دلیل اینکه غلط گیر داخل یک محفظه ی کاملاً بسته قرار داشت دیگر امکان ریختن داخل کیف یا جامدادی وجود نداشت.
همچنین غلط گیر قلمی به علت داشتن گیره ای که بر روی درب دارد به راحتی بر روی کتاب ، داخل جیب و کیف قابل حمل می باشد.
غلط گیر قلمی مانند خودکار عمل می کند و کمی با تکان دادن محفظه و فشار دادن بدنه غلط گیر به راحتی می توان بر روی نوشته نادرست را با ظرافت بیشتری گرفت.
غلط گیر فرچه ای قدیمی امکان ظریف کاری نداشت و مجبور بودیم با یک اشتباه کوچک کل آن قسمت را لاک غلط گیر بگیریم اما با غلط گیر قلمی امکان راحت تری برای کارهای ظریف داریم.
نمونه دیگری از انواع غلط گیر می باشد که به صورت جامد هستند به این نوع غلط گیر ، غلط گیر نواری گفته می شود.
نحوه کارکرد این نوع غلط گیر بدین صورت است که بر روی یک رول پیچیده شده و با فشار دادن روی کاغذ می توانیم روی کلمه اشتباه را بپوشانیم.
برخی از انواع غلط گیر نواری وجود دارد که به صورت اتودی می باشد و نحوه کارکرد آن مانند مداد نوکی می باشد.
همچنین برخی نمونه های غلط گیر وجود دارد که قابل شارژ است بدین صورت که می توان مخزنی که تمام شده را با یک مخزن جدید جایگزین کرد.

برندهای با کیفیت لاک غلط گیر

از برندهای باکیفیت تولید غلط گیر می توان به : غلط گیر فرچه ای پیکاسو، غلط گیر قلمی پیکاسو، غلط گیر قلمی سی کلاس، لاک غلط گیر قلمی پنتر، لاک غلط گیر قلمی یونی بال، لاک غلط گیر نواری پنتر، غلط گیر نواری کرونا، غلط گیر نواری کیکو و ... اشاره کرد.
برای مشاهده انواع غلط گیر قلمی ، غلط گیر نواری و غلط گیر فرچه ای و قیمت انواع غلط گیر عرضه شده در لوازم التحریر برایتو اینجا کلیک نمایید.