به گزارش خبرنگار حوزه فناوری گروه فضای مجازی فروشگاه اینترنتی برایتو :

کاربن

یکی از وسایلی که در گذشته و در بعضی مواقع امروزه مثلا نوشتن فاکتور یا نوشتن قبض هایی در بانک در بین لوازم التحریر و لوازم اداری کاربرد دارد کاربن یا کاغذ کربنی است.

کاربن چیست ؟

کاغذ کاربن یا کاغذ کربنی گونه ای از کاغذ است که یک سوی آن به وسیله مرکب خشک شده یا رنگدانه پوشیده شده است که دارای رنگ بندی می باشد.

استفاده کاربران در کجاست ؟

از کاربن در بسیاری از ادارات ، مدارس ، مکان های دولتی استفاده بسیاری می شود به گونه ای که با وجود یک برگ کاربن می توان از یک نوشته تعدادی رونوشت تهیه کرد.
از کاربن ها برای رونوشت برداشتن از یک متن یا یک طرحی به صورت همزمان با نسخه اصلی استفاده می‌کنند.
به این صورت که کاغذی که میخواهیم رویش بنویسیم را گذاشته ، زیرش یک ورق کاربن و در زیر آن برگه ای که میخواهیم همزمان طرح یا نوشته با نوشتن بر روی برگه اصلی چاپ شود را می گذاریم و پس از نوشتن بر روی کاغذ اصلی نوشته ها بر روی کاغذ زیرین نیز کپی می شود.

استفاده امروزه از کاربن :

امروزه با گسترش علم و به وجود آمدن تکنولوژی های جدید معمولا استفاده از کاغذهای کاربن کاهش بسیاری پیدا کرده است ولی همچنان برخی از افراد هستند که نوشتن به وسیله کاربن را ترجیح می‌دهند کاغذهای کاربن از برندهای مختلف نظیر پلیکان و ... و در انواع مختلف مانند کاربن پلیکان مدل 303 ، کاربن پلیکان مدل 500 و ... تولید می‌شود که رنگ بندی متفاوتی دارند و در سایز های A4 و A5 در فروشگاه اینترنتی برایتو فعال در زمینه پخش لوازم التحریر و لوازم اداری قابل عرضه میباشد.
کاربن های پلیکان با جوهر پررنگ و کیفیت بالا عرضه می شود که به شما این امکان را می دهد که از یک برگ چندین بار استفاده کنید.
برای مشاهده و خرید کاربن از فروشگاه برایتو اینجا کلیک نمایید.

برایتو پخش لوازم تحریر و ملزومات اداری با داشتن کادری مجرب سعی در استفاده و ارائه فناوری های نو در فعالیت های خود دارد تا بتواند همگام با پیشرفت تکنولوژی در جهان خدماتی نوین را به شما مشتریان عزیز ارائه دهد.
یکی از این خدمات که همواره بر پایه ی دانش روز و تکنولوژی های جهانیست می توان استفاده از بستر اینترنت و ایجاد وب سایت WWW.BERAITO.COM باشد.