به گزارش حوزه اطلاعات عمومی فروشگاه اینترنتی برایتو پخش لوازم التحریر بازار و لوازم اداری بازار :

آیا می دانید ؟

در مقالات قبلی برخی از دانستنی ها و عجایب دنیا را برایتان بازگو کردیم.
در این مقاله قصد داریم قسمی دیگر از این شگفتی ها را برایتان بازگو کنیم و برخی اطلاعات عمومی جذاب را در اختیارتان قرار دهیم پس با برایتو فعال در زمینه پخش لوازم التحریر و لوازم اداری همراه باشید.

آیا می دانستید ؟

1 - ستاره R136a1 درخشان ترین ستاره کشف شده در عالم است و این ستاره حدود 9 میلیون برابر از خورشید درخشنده تر است.
2 - تنها موجودی که بعد از انسان توانایی روشن کردن آتش و حتی آشپزی را دارد ، شانپانزه کانزی است.
3 - در ژاپن و برخی از کشورهای آسیایی غذا خوردن بی صدا توهین به آشپز به حساب می آید و آن ها باید رشته ها را بلند هورت بکشند ، هرچه صدای هورت کشیدن بلندتر باشد یعنی غذا خوشمزه تر است.
4 - افتادن از بلندی در خواب در اثر خستگی بیش ازحد بدن یا کمبود خواب اتفاق می افتد زیرا در این حالت مغز به سرعت به خواب رفته در حالی که بدن هنوز کاملاً به خواب نرفته.
5 - همه ذرات بدن هر 7 سال یک بار جایگزین می شوند بنابراین شما کسی که 7 سال پیش بودید نیستید.
6 - 358 میلیون سال پیش میزان اکسیژن هوا 15 درصد بیشتر از الان بوده و به همین دلیل عقرب به اندازه یک سگ ، کرم ابریشم به اندازه یک مار و سنجاقک به عظمت یک عقاب بوده است.
7 - هنگام ناراحتی شکلات تلخ بخورید زیرا شکلات حاوی میزان کمی ماده شیمیایی است که آناندامید نامیده می شود این ماده مستقیما روی مرکز لذت مغز اثر می گذارد.
8 - قدیمی ترین ذره بین جهان از جنس سنگ بلور با قدمت 3000 سال متعلق است به نمرود.
9 - کروکودیل ها می توانند هنگام کمین نفس خود را تا 2 ساعت زیر آب نگه دارند ، در ضمن وقتی که فقط چشم هایشان بالای آب دیده می شود شناور نیستند بلکه ایستاده اند.
10 - در مصر باستان از کارگران کوتوله در معادن طلا استفاده می شد زیرا اگر هنگام کار با طلا فرار می کردند راحت تر در میان مردم دیده می شدند و چون قدم های کوچک تری داشتند زود دستگیر می شدند.
11 - در روم باستان اگر فردی تمایل به خودکشی داشت باید درخواست خود را به مجلس سنا می فرستاد اگر اعضا با در خواستش موافقت می کردند سم رایگان در اختیارش می گذاشتند تا خودکشی کند.
12 - محققان به این نتیجه رسیده اند که خارش نیز همانند خمیازه واگیردار است و شما با تماشای کسی که در حال خاراندن سر یا بدنش است حس خارش را در بدن خود حس می کنید.
13 - در نیویورک به قدری رستوران وجود دارد که می توانید به مدت 54 سال بیرون شام بخورید بدون اینکه یک بار هم در رستوران تکراری شام خورده باشید.
14 - در گذشته یکی از روش هایی که برای زمان بیدار شدن استفاده می کردند ، یک میخ در شمع قرار می دادند و زمان مقرر که می رسید میخ روی سطح فلزی می افتاد و با تولید صدا بیدار می شدند.
15 - افرادی که بیش از 11 ساعت در روز کار می کنند 67 درصد بیشتر از کسانی که حدود 8 ساعت کار می کنند در معرض سکته قلبی قرار دارند.
16 - آیا می دانستید که نهنگ ها برعکس دیگر موجودات به صورت عمودی می خوابند.
17 - جالب است که بدانید در تولید رژ لب از پولک ماهی استفاده شده است برای همین است که رژ لب براق است.
18 - طبق تحقیقات دانشمندان افرادی که دارای رنگ چشم مشکی هستند نسبت به افرادی که رنگ چشم روشن دارند شجاعتر هستند.
19 - تخمین زده شده است که دنیا تا 5 سال دیگر با کمبود کاکائو روبرو می شود و این ماده ی لذیذ بسیار کمیاب می شود و فقط ثروتمندان توانایی خرید آن را خواهند داشت.
20 - بومیان در آمریکا برای درمان کردن تب های شدید از بستن پیاز کف پای بیمار استفاده می کردند امروزه از نظر علمی اثبات شده است که این کار باعث خارج شدن سموم بدن می شود و به کاهش تب کمک بسیاری می کند.
21 - قلب انسان در طول زندگی 2.5 میلیارد بار می تپد و حدود 1 میلیون بشکه خون در بدن جا به جا می کند که هر سه دقیقه یکبار تمام بدن را طی می کند.
22 - در سال 1958 دو خلبان موفق شدند به مدت بیش از دو ماه بدون فرود آمدن به پرواز خود ادامه دهند آن ها برای سوختگیری به زمین نزدیک می شدند و از تانکری برای سوخت استفاده می کردند.
23 - چشم انسان قادر به تشخیص 10 میلیون رنگ مختلف است ولی مغز توان به خاطر سپردن همه رنگ ها را ندارد.
مغز زنان بهتر از مردان رنگ ها را تجزیه و تحلیل می کند به همین خاطر زنان رنگ ها را بهتر تشخیص می دهند.
24 - آیا می دانید انگشت کوچک دست یکی از مهمترین عوامل قدرتمندی دست انسان است.
متخصصان ثابت کرده اند که بدون انگشت کوچک دست شما حدوداً 50 درصد قدرت خود را از دست خواهد داد.
25 - جالب است بدانید که هندوانه اصالتاً متعلق به آفریقاست و در ابتدا مزه بسیار بد و تلخی داشته و تنها به خاطر آبدار بودن کشت می شد.
مزه شیرین هندوانه بعد از گذشت قرن های زیاد و اصلاح نژاد به وجود آمده است.
26 - پژوهش ها نشان داده که خانم ها به طور میانگین 5 دقیقه در طول روز در حال غر زدن هستند.
27 - زنان روم باستان طرفدار ابروهای پرپشت و پیوسته بودند و آن را نشانه هوش و استعداد بالا می دانستند.
28 - فضانوردان در ایستگاه فضایی بین المللی در هر 45 دقیقه یکبار بالا آمدن و در افق محو شدن خورشید را مشاهده می کنند در واقع آن ها روزی 15 طلوع و 15 غروب آفتاب را می بینند.

فروشگاه اینترنتی برایتو با به کار گیری نیروهای متخصص در زمینه فروش و ارسال اجناس این اطمینان را به مشتریان خود می دهد که با صرف کمترین هزینه و وقت بتوانند ، بهترین خرید را داشته باشند.