به گزارش خبرنگار حوزه علمی و اطلاعات عمومی گروه فضای مجازی فروشگاه اینترنتی برایتو :

آیا می دانید

شهر ویتی یر :

شهر ویتی یر در آلاسکا تنها دارای ۲۱۷ شهروند است که همه در یک ساختمان ۱۴ طبقه زندگی می‌کنند این ساختمان مدرسه ، بیمارستان ، کلیسا و فروشگاه شهر را نیز در خود جای داده است تا ساکنان آن هیچ مشکلی نداشته باشند.

انسان از جهان چه اندازه می داند :

کره زمین از ۱۰۲ عنصر تشکیل شده است است و این ۱۰۲ عنصر همگی در بدن انسان نیز وجود دارد.
در واقع فقط ۵ درصد این جهان هستی که در آن زندگی میکنیم برای ما قابل رویت است و ما اساساً از ۹۵درصد عالم هیچی نمی دانیم.

ادامه بقا در مریخ :

برخی از دانشمندان ناسا در بررسی‌های خود نشان دادند که در صورت مهاجرت به مریخ و زندگی در روی سیاره ی مریخ انسان از بچه دار شدن محروم می شود.

جزیره ای به نام جزیره گفت و گو :

در ایسلند جزیره ای وجود دارد که به نام جزیره گفت و گو معروف شده است چون در گذشته دو نفر که با هم مشکل داشتند به این جزیره فرستاده می‌شدند تا مشکلشان حل نمی‌شد اجازه خروج از آن جزیره را پیدا نمی کردند.

چرا در قطب شمال کسی سرما نمی خورد ؟

در قطب شمال و جنوب امکان سرماخوردگی و آنفولانزا وجود ندارد زیرا به دلیل سرمای شدید که در آن جا وجود دارد هیچ ویروسی امکان فعالیت در آنجا را ندارند.

انسان های عصبی دارای چه خصوصیات اخلاقی هستند ؟

اشخاصی که زود عصبانی می شوند و اخلاق تندی دارند معمولا بسیار با انصاف و حساس هستند این اشخاص به جزئیات بسیار دقت می‌کنند و حافظه خوبی هم دارند.

تعداد مردگان نسبت به جمعیت فعلی کره زمین :

جالب است بدانید که ۳۰ برابر جمعیتی که امروز بر روی کره زمین زندگی می کنند در زیر خاک مدفون شده‌اند.

انسان هایی با موی بلوند و پوستی سیاه :

جزیره نشین هایی در اقیانوس آرام وجود دارند که موی آنها بلوند و پوستشان سیاه است دی‌ ان ‌ای این افراد بیشترین شباهت را به انسان های نخستین دارد.

درباره محرمانه های شرکت نوتلا :

کارخانه سازنده نوتلا یکی از محرمانه ترین کارخانه های دنیاست به خبرنگاران اجازه ورود نمی‌دهد ، حتی دستگاه ها تماماً داخل کارخانه اصلی نوتلا ساخته و تعمیر می شوند تا فرمول آن فاش نشود.

واکنش بدن در برابر ناراحتی و اضطراب :

بغضی که در هنگام ناراحتی ، ترس یا اضطراب در گلوی خود احساس می کنید در واقع واکنش طبیعی بدنتان برای مبارزه یا فرار است در این هنگام راه تنفس بازتر می‌شود تا اکسیژن بیشتری به بدن برسد.

تجزیه پلاستیک در چند سال انجام می شود :

برای تجزیه شدن یک پلاستیک 700 سال زمان لازم است در واقع اولین پلاستیک دفن شده هنوز تجزیه نشده است.

قبل از اختراع آسانسور ساختمان ها چگونه بوده است :

در گذشته که هنوز آسانسور اختراع نشده بود هرچه خانه ها در طبقات پایین تر بود قیمتش بیشتر بود در واقع طبقات پایین مخصوص افراد ثروتمند و طبقات بالاتر مخصوص خدمتکاران یا فقرا بود.

پوست آفتاب پرست :

پوست آفتاب پرست ساخته شده از کریستال های کوچک مانند آینه است که منعکس کننده سطوح مختلف نور می باشد و این باعث می شود که پوستشان تغییر رنگ دهد.

ویژگی های افراد عصبانی :

افرادی که زود از کوره در می روند معمولاً اشخاص با انصاف و عادلی هستند ولی چون به جزئیات بسیار دقت می کنند و همچنین حافظه خوبی دارند با کمترین ناهماهنگی به هم می ریزند.

آیا کرم ابریشم خسارت وارد می کند :

عجیب است بدانید که کرم ابریشم در 56 روز 86 هزار برابر وزن خود غذا می خورد و این یعنی حتی یک کرم ابریشم توانایی وارد کردن خسارت خیلی زیادی را دارد.

اثرات کم خوابی :

کمتر از 6 ساعت در طول شبانه روز نخوابید.
کم خوابی برای بدن بسیار مخرب و مضر است.
کم خوابی اثراتی مشابه مصرف الکل بر مغز دارد کم خوابی همچنین موجب چاقی ، افسردگی ، حمله قلبی ، سکته مغزی و پرخاشگری می شود.

نخستین هواپیما در ایران :

نخستین هواپیما در ایران در 14 دی سال 1292 در آسمان ایران پرواز کرد.
قطعات این هواپیما با اتومبیل به ایران وارد شد و در ایران منتاژ شد.
احمد شاه قاجار در کنار این هواپیما عکس یادگاری گرفت.

مو قرمزها آستانه تحمل درد بالاتری دارند :

موقرمزها نسبت به سایرین آستانه تحمل درد بالاتری دارند.
جهش پروتئینی که باعث قرمز شدن مو و روشن شدن پوست می شود تحمل پذیری درد رو افزایش می ده جالبه بدانید حتی برای بیهوش کردن موقرمزها هنگام جراحی از 20 درصد داروی بیهوشی یا بی حسی بیشتر نسبت به افراد عادی استفاده می کنند.

از ابتدای پیدایش انسان تا به حال :

از ابتدای پیدایش انسان تا به حال 100 میلیارد نفر مرده اند.
جمعیت انسان امروزی حدود 4 درصد تمام انسان های متولد شده زمین است و الان که ما روی زمین راه می رویم 93 میلیارد قطعه اسکلت زیر پایمان است.

لاک ناخن در گذشته :

آیا می دانید لاک ناخن حدود 5 هزار سال پیش توسط چینی ها اختراع شده آن ها با ترکیب کردن سفیده تخم مرغ ، موم عسل ، سقز و پودر رنگی لاک ناخن را اختراع کردند.

بازی مار و پله :

مار و پله یک بازی باستانی هندی است.
این بازی در اصل ریشه ای مذهبی و اخلاقی دارد.
این بازی نمادی از جریان زندگی انسان در میان فضیلت ها یعنی پله ها و پلیدی ها یعنی مارها است.

غار آبی کرواسی :

یکی از شگفت انگیزترین غارهای جهان است.
غار آبی در جزیره بایسیوو قرار دارد و به علت وجود مواد معدنی و ارگانیسم ها تمام دیواره های آن آبی رنگ است تنها راه رفتن به غار استفاده از قایق است.

عقاب هارپی و قدرت آن :

عقاب هارپی می تواند فشاری برابر 200 کیلوگرم بر متر مربع را با پنجه هایش وارد کند که به تنهایی می تواند بازوی یک انسان را مانند چوب خشک خرد کند.

جویدن ناخن ها :

جویدن ناخن ها با سیستم ایمنی بدن برای تقویت عملکرد این سیستم همکاری می کند.
به این صورت که با جویدن ناخن مقیاس کوچکی از میکروب ها را که بدن توانایی ساختن پادتن برای آن ها را دارد به سیستم ایمنی ارائه می شود.

برایتو پخش لوازم التحریر و لوازم اداری با داشتن کادری مجرب سعی در استفاده و ارائه فناوری های نو در فعالیت های خود دارد تا بتواند همگام با پیشرفت تکنولوژی در جهان خدماتی نوین را به شما مشتریان عزیز ارائه دهد.
یکی از این خدمات که همواره بر پایه ی دانش روز و تکنولوژی های جهانیست می توان استفاده از بستر اینترنت و ایجاد وب سایت WWW.BERAITO.COM باشد.