به گزارش حوزه فناوری فروشگاه اینترنتی برایتو :

ویتامین D

برایتو در مقاله زیر قصد دارد که عوامل ناشی از عوارض کمبود ویتامین D را برای شما عزیزان به صورت مختصر توضیح دهد.
امیدواریم که برای شما راضی کننده و مفید باشد.

از فوائد ویتامین D :

ویتامین D برای استخوان ها ، ماهیچه ها ، دندان ها و حتی برای ایمنی بدن اهمیت زیادی دارد. اما خیلی سخت از منابع غذایی حاوی ویتامین D به دست می آید.
برای جذب ویتامین D علاوه بر مصرف منابع طبیعی باید از خوراکی هایی که با ویتامین D غنی شده اند استفاده کنیم. مثل شیر یا غلات غنی شده با ویتامین D.
اگر بدن این ویتامین را به اندازه دریافت نکند یک سری مشکلات برای سلامتی بدن به وجود می آید از جمله :

1 - سرگیجه و سردرد :

معمولاً افرادی که کمبود ویتامین D دارند از فشار خون بالا رنج می برند ، که فشار خون بالا خود باعث سردرد و سرگیجه می شود.
داشتن فشار خون خطراتی ازجمله سکته قلبی و مغزی را به همراه دارد.

2 - درد ماهیچه ها :

ماهیچه ها نیاز به ویتامین D  دارند اما وقتی شما این ویتامین را به میزان نیاز دریافت نمی کنید منجر به ضعیف شدن و درد در ناحیه ماهیچه می شود.

3 - مشکلات گوارشی :

ویتامین D میتواند در بدن موجب کاهش سرعت عبور مواد غذایی شود پس اگر احساس یبوست یا سوزش سردل یا مشکلات التهابی روده شدید دارید ، می تواند از عوامل کمبود ویتامین D باشد.

4 - عفونت های زیاد و مکرر :

کمبود میتامین D می تواند باعث ضعف سیستم ایمنی بدن شود. اگر عفونت های ادراری مکرر یا مشکلات تنفسی دارید یا اگر زیاد به سرماخوردگی یا آنفولانزا مبتلا می شوید این احتمال وجود دارد که سیستم ایمنی بدن ضعیف باشد.

5 - عرق بیش از حد :

اگر بیش از حد عرق می کنید و هیچ دلیل واضحی مانند تب ، گرمای هوا و یا فعالیت بالا وجود ندارد احتمالا کمبود ویتامین D دارید.

6 - احساس افسردگی :

اگر خیلی احساس ناراحتی ، افسردگی ، بی حالی یا بی ارزش بودن دارید از احتمالات کمبود به ویتامین D می تواند باشد.

7 - ریزش مو :

اگر میزان ویتامین های بدن شما برای مدت زیادی خیلی کمتر از میزان معمول باشد یعنی مواد غذایی مورد نیاز به ریشه مو نمی رسد. ویتامین یکی از عواملی است که روی رشد مو تاثیر می گذارد.
علاوه بر ویتامین D ویتامین های دیگر هم در این مساله حیاتی هستند پس باید سطح ویتامین های بدن را به اندازه ای نرمال نگه داریم.

برایتو پخش لوازم تحریر و ملزومات اداری با داشتن کادری مجرب سعی در استفاده و ارائه فناوری های نو در فعالیت های خود دارد تا بتواند همگام با پیشرفت تکنولوژی در جهان خدماتی نوین را به شما مشتریان عزیز ارائه دهد .
یکی از این خدمات که همواره بر پایه ی دانش روز و تکنولوژی های جهانیست ، می توان استفاده از بستر اینترنت و ایجاد وب سایت WWW.BERAITO.COM باشد.