به گزارش خبرنگار حوزه فناوری گروه فضای مجازی فروشگاه اینترنتی برایتو :

لگو

همواره یکی از اسباب بازی های مورد علاقه کودکان درست کردن و چیدن قطعات لگو می باشد در این مقاله قصد داریم که مهارت هایی را که بچه ها با بازی کردن با لگو به دست می آورند برای شما بازگو کنیم. پس با فروشگاه اینترنتی برایتو همراه باشید.

1 - مهارت های حرکتی :

کودک شما ساعت‌ها سرگرم بازی و خانه سازی می شود و قطعات لگو را روی هم می‌چیند این امر باعث می‌شود عضلات دستش قوی شده همین انگشتان در آینده باید با با مداد یا خودکار بنویسد و باعث راحت تر و زیباتر نوشتن او می شود.

2 - مهارت در تعاملات اجتماعی :

هنگام ساختن لگو کودک وارد دنیای رویایی شده و در رویای خود در خیابان ها شروع به قدم زدن می کند ، از مغازه ها خرید می کند و با این داستان سرایی ها و خیال پردازی ها ذهن اجتماعی او برای آینده شکوفا می شود.

3 - مهارت در کسب اعتماد به نفس :

کودک در زمانی که ساخت لگو را به پایان می رساند با شادی احساس غرور می کند و آن را به دیگران نشان می دهد و این کسب انگیزه جهت رسیدن به احساس موفقیت خوب است ، او به زودی آثار پیچیده‌تری را خواهد ساخت و این بازی برای کسب اعتماد به نفس در آینده او مناسب است.

4 - مهارت در پشتکار :

کودک در زمان ساخت لگو با یک حرکت اشتباه که باعث سقوط ساخته ی او می شود ناامید نشده و همه ما می بینیم که با کلمه اشکال نداره ، من می توانم دوباره آن را بسازم. این یعنی پشتکار و ناامید نشدن.

5 - مهارت در حل معما :

کودکان با جمع کردن قطعات کوچک و ساختن آنها به یک ساختمان بزرگ یا یک هواپیما نظم را یادمی گیرند و برای حل معماهای بزرگ تر و جدیدتر آماده می شوند.

6 - مهارت در یادگیری علم :

در کل لگوها دارای ایده های علمی هستند و کودکان با ساخت لگو به سادگی و با یک ایده جلو می آیند و سپس این ایده در او بیشتر می شود. و باعث سعی در افزایش علم او می شود.

7 - مهارت در فناوری :

لگو ها به کودک کمک می کند که بتوانند مثلاً یک هواپیما را طبق نقشه بسازد ولی نحوه ساخت ماشین آموزش داده نشده ، اینجاست که کودک باید خود یک ماشین را بسازد. می‌بیند که او می‌تواند بدون بهره گیری از نقشه ماشین را طراحی کند گس ساخت لگو باعث شکوفا شدن استعدادهای کودک می‌شود.

8 - مهارت های مهندسی :

بچه هایی که دائم در حال ساخت لگو هستند در آینده مهندسان موفقی خواهند شد زیرا یک کودک زمانی که یک پل را می سازد وقتی از یک پایه برای ساخت آن استفاده می کند و پل او فرو می‌ریزد یاد می‌گیرد که ساختار پایه پل را باید محکم کند تا پل سقوط نکند و به تدریج با یک دنیای جدید آشنا می شود.

9 - مهارت در شکوفایی خلاقیت :

کودکان با قدرت تخیل خودشان میتوانند با ساختن این لگو ها به نوعی یک اثر هنری ایجاد کنند و با این کار خلاقیت کودکان در کنار صدها قطعه لگو شکوفا می شود.

10 - مهارتهای ریاضی :

کودکان با ساخت لگو با تقارن در ساخت و تعداد اندک قطعات لگو می توانند با خلاقیت اثر خودشان را به اتمام برسانند و با کم و زیاد کردن قطعات لگو که همان جمع و تفریق می باشد استعداد ریاضی آن ها شکوفا می شود. این همان جیره بندی است که خود یکی از مفاهیم ریاضی می باشد.
برایتو پخش لوازم تحریر و ملزومات اداری با داشتن کادری مجرب سعی در استفاده و ارائه فناوری های نو در فعالیت های خود دارد. تا بتواند همگام با پیشرفت تکنولوژی در جهان خدماتی نوین را به شما مشتریان عزیز ارائه دهد.
یکی از این خدمات که همواره بر پایه ی دانش روز و تکنولوژی های جهانیست ، می توان استفاده از بستر اینترنت و ایجاد وب سایت WWW.BERAITO.COM باشد.


نویسنده : الف . ی