به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و روان گروه فضای مجازی فروشگاه اینترنتی برایتو :

عجول بودن

عجول بودن به چه معنی است ؟

کلمه عجول به معنی شتاب زدگی و عجله داشتن برای انجام کاری می باشد.
عجول بودن را نباید با انجام کار به موقع یا سرعت عمل داشتن یکی بدانیم.
ما همیشه باید به چند نکته توجه داشته باشیم که در کارهای خود دقت و آرامش داشته باشیم و کارها را با سرعت عمل انجام دهیم.
برایتو در این مقاله قصد دارد پیامدهای عجول بودن را برای شما بازگو کند پس با برایتو فعال در زمینه پخش لوازم التحریر و لوازم اداری همراه باشید.

از معایب عجول بودن :

ما اگر عجول باشیم و شتابزده عمل کنیم باعث می شود که کاری را که می‌خواهیم انجام دهیم نتوانیم درست و به نحو احسنت انجام دهیم.
زیرا باعث می‌شود روی کار تمرکز نداشته باشیم و دقت ما در انجام کار پایین بیاید و در نتیجه آرامش خود را در انجام کارها از دست می دهیم.
از دلایل عجول بودن در کارها میتوان به دست آوردن موقعیت بهتر و منابع بیشتر در کارها باشد یا رسیدن سریع تر به هدف مورد نظر.
عجول بودن علاوه بر اینکه باعث می‌شود به هدف نهایی خود سریعتر نرسیم.
بلکه باعث به وجود آمدن اثرات منفی چه در زندگی شخصی و چه در زندگی کاری ما نیز خواهد شد. و چون با عجله موفق نمی شویم به هدف مورد نظر برسیم در نتیجه خسته شده و از کاری که می خواهیم انجام دهیم دلزده می شویم.
عجله در کارها تمرکز ما را به هم میزند.
افراد عجول به دلیل نداشتن تمرکز نمی توانند موفق شوند همچنین عجول بودن و شتابزدگی باعث می شود که در بعضی مواقع تصمیمات اشتباه بگیریم و چون نتیجه کار آنچه که انتظار داریم نمی شود باعث پشیمانی ما خواهد شد و فکر ما را آزرده خواهد کرد و همین آزردگی فکر باعث از دست دادن موقعیت های حساس زیادی در زندگی میشود.
همچنین از عوامل دیگر و مخرب میتوان به عصبانیت و قضاوت نادرست کردن درباره دیگران اشاره کرد چون وقتی انسان عجولی باشیم در تمام کارها دخالت کرده و این باعث می‌شود که به خودمان اجازه دهیم در کار دیگران دخالت کنیم و آنها را قضاوت کنیم. 
برایتو در مقالات بعدی تصمیم دارد که راه های درمان عجول بودن را نیز برایتان بیان کنید ، حتما مقالات ما را دنبال کنید.

برایتو پخش لوازم التحریر و ملزومات اداری با داشتن کادری مجرب سعی در استفاده و ارائه فناوری های نو در فعالیت های خود دارد تا بتواند همگام با پیشرفت تکنولوژی در جهان خدماتی نوین را به شما مشتریان عزیز ارائه دهد.
یکی از این خدمات که همواره بر پایه ی دانش روز و تکنولوژی های جهانیست ، می توان استفاده از بستر اینترنت و ایجاد وب سایت WWW.BERAITO.COM باشد.


نویسنده : الف. غ