به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و روان گروه فضای مجازی فروشگاه اینترنتی برایتو :

آیا شما هم برای کنترل عصبانیت حود دچار مشکل هستید ؟

ممکن است در روز هزاران اتفاق خوب و بد برای هر کدام از ما پیش بیاید.
آیا این اتفاقات ارزش خراب کردن زندگی ما و اطرافیانمان را دارد ؟
آیا شما جزو افرادی هستید که زود عصبانی می شوید و از کوره در می روید ؟
بهتر است اندکی وقت گذاشته و مقاله زیر را دنبال کنید ، برایتو امیدوار است که قدم کوچکی جهت راهنمایی شما برای کنترل خشمتان داشته باشد ، با ما همراه باشید.

1 - علت ایجاد خشم را در خود شناسایی کنیم

خیلی از عوامل محیطی و عوامل خارجی مانند اطرافیان ، دوستان و برخی عوامل داخلی مانند خسته بودن خود فرد ، ناراحت بودن  ، کم خوابیدن در شب و ... اینها عواملی هستند که می‌توانند موجب خشم در فرد شود پس شما در ابتدا باید موضوعی که خشم شما را برانگیخته است پیدا کنید و تشخیص دهید که چه عاملی می‌تواند این خشم را فروکش کند.

2 - تجربیات خود را تغییر دهید

شما باید سعی کنید که تجربه ای که برای شما خشم و استرس را به همراه دارد در خود کاهش دهید شما باید موضوعات یا اتفاق هایی را که باعث خشم شما و عصبانیت شما می شود با یک دیدی متفاوت نگاه کنید. تا راهی برای کنترل خشم شما باشد .

3 - مراقب صحبت هایی که می گویید باشید

شما باید سعی کنید که رفتارهایی را که باعث خشم شما می شود کنترل کنید مثلاً در روز ممکن است که هزاران اتفاق برای شما بیفتد این اتفاق ها ممکن است روز شما را هم برای خودتان و هم برای اطرافیان تان خراب کند پس بهتر است که  فکر خود را منحرف کنید و دیگر به موضوعی که شما را ناراحت می‌کند متمرکز نشوید و یا حداقل درباره آن موضوع مثبت بیندیشید مثلا اینکه با خود بگویید آیا این موضوع آنقدر ارزش دارد که روز من را خراب کند ؟

4 - در گذشته زندگی نکنیم گذشته ها گذشته

اتفاقی که روز قبل یا در گذشته پیش آمده ممکن است که روی حال شما تاثیر گذار باشد ، بهتر است با خود بگویید این موضوع دیگر گذشته است و تمام شده و ارزش اینکه زندگی الان من و خانواده ام را تحت تاثیر قرار بدهد ندارد.

5 - تمرین تنفس عمیق

بهتر است هر بار که عصبانی می شوید برای کنترل خود و آرام کردن خود و بدنتان چند نفس عمیق بکشید تنفس کاری است که باید در هنگام عصبانیت انجام دهید ، به صورت آهسته نفس بکشید یک عبارت که شما را آرام می‌کند زیر لب تکرار کنید.

6 - از عدد 1 تا عدد 100 بشمارید

شمارش اعداد می تواند خشم شما را فروکش کرده و مانع از اوج گرفتن شما شود زیرا ذهن شما را منحرف و دور می‌کند شمردن برعکس تاثیر بیشتری نیز دارد.

7 - به موسیقی گوش دهید

گوش دادن به یک موسیقی ملایم می تواند شما را آرام کرده و ذهن شما را منحرف کند.

8 - در زمان حالی که دارید تمرکز کنید

روی زمان حالی که هستید و زندگی می کنید تمرکز کنید و فکر خود را به زمان های گذشته نبرید.

برایتو پخش لوازم التحریر و ملزومات اداری با داشتن کادری مجرب سعی در استفاده و ارائه فناوری های نو در فعالیت های خود دارد تا بتواند همگام با پیشرفت تکنولوژی در جهان خدماتی نوین را به شما مشتریان عزیز ارائه دهد.
یکی از این خدمات که همواره بر پایه ی دانش روز و تکنولوژی های جهانی ست می توان استفاده از بستر اینترنت و ایجاد وب سایت WWW.BERAITO.COM باشد.