به گزارش خبرنگار حوزه بازرگانی گروه فضای مجازی فروشگاه اینترنتی برایتو :

تاریخچه سونی :

شرکت توکیو تسو شین توسط ماسارو ایبو کا و آکیو مورتیا در سال ۱۹۴۶ تاسیس شد.
این دو مهندس ژاپنی که دانش‌آموخته رشته کارشناسی فیزیک از دانشگاه اوساکا ژاپن بودند در سال ۱۹۴۴ اولین بار به عنوان اعضای گروه فوق سری یعنی همان کمیته تحقیقات جنگ انتخاب شدند.
ملاقات اولیه خود را غنیمت شمردند و به وسیله حامیان با نفوذ خود اقدام به جذب سرمایه کردند و شرکت سونی را در اوایل سال ۱۹۴۶ تاسیس نمودند.

فعالیت های آقای مورتیا :

از فعالیت‌های آقای مورتیا می توان اشتغال در ارتش ژاپن که در زمینه ساخت بمب های هدایت شونده و تجهیزات دید در شب بود ، می توان نام برد. و از مهمترین اختراعات آن موقع آقای موریتا می توان به دستگاه جستجوی زیردریایی اشاره کرد.
پس می توان به فکر خلاقانه ی این دو شریک تجاری پی برد.
این دو کارشناس مبتکر با ایده نوآوری در محصولات توانستند قله های بلند تجارت جهانی را فتح کنند.
به این شکل که آنها عقیده داشتند هر وسیله ای که تولید می کنند باید یک وسیله نو و با ابداعات جدید باشد.
البته مدیران این شرکت همانند آنها امروز با همین نوآوری‌ها توانستند همان روش پیشرو را جلو ببرند و همانند گذشته حرف‌هایی در بازار جهانی برای گفتن داشته باشند.
حال می خواهیم در رابطه با اولین ابداعات و تولیدات شرکت سونی در گذشته صحبت کنیم پس با فروشگاه اینترنتی برایتو فعال در زمینه پخش انواع سی دی یا لوح فشرده همراه باشید.

از اولین اختراعات سونی :

از اولین وسایلی که آنها اختراع نمودند به پلو پز برقی که هیچ گاه به بازار عرضه نشد می توان اشاره کرد. بعدها یک بالش برقی که باز هم مورد استقبال قرار نگرفت.
از اولین محصولاتی که نقطه عطف تولیدات این شرکت به حساب می آمد و آنها را نام آشنا کرد تولید دستگاه ضبط و پخش به نام تایپ - جی بود که وارد بازار ژاپن شد. این محصول در سال ۱۹۵۰ تولید گشت.
آقای مورتیا در سال ۱۹۵۳ به نیویورک برای ثبت اختراع اولین ترانزیستور جهان رفت که گامی بزرگ برداشته شد.
پس از هشت سال بعد از جنگ جهانی دوم یک افسر جنگ توانست شکل جدیدی به وسایل الکترونیکی دهد و تنها بعد از چهار سال یعنی در سال ۱۹۵۷ او توانست اولین رادیوی ترانزیستوری جیبی جهان را وارد بازار کند و بعد به دنبال نام جدیدی برای شرکت گشت که به خلق نام سونی منجر شد. 

معنی سونی :

SONNY به معنی پسر و همچنین SONUS به معنی بچه که با ادغام کردن این دو کلمه به کلمه ای به نام سونی رسید. که بسیار ساده تلفظ می شد و بعد از آن اولین تلویزیون ترانزیستوری جهان و دستگاه ضبط ویدیویی ، واکمن و دستگاههای استریو قابل حمل و بعد تکنولوژی دیسک فشرده یا همان سی دی ( لوح فشرده ) که توسط شرکت سونی و شرکت فیلیپس برای اولین بار ابداع و درحال حاضر در منازل همه در سراسر جهان یافت می شود.
امروزه شرکت سونی توانسته است انواع تلفن همراه ( گوشی موبایل ) ، تلویزیون ، باتری ، سی دی و دی وی دی ( لوح فشرده )  و ... را با کیفیت قابل رقابت عرضه نماید.
برای مشاهده برخی محصولات SONY از قبیل CD سونی ، DVD سونی و باتری سونی عرضه شده در فروشگاه برایتو اینجا کلیک نمایید.

برایتو پخش لوازم التحریر و ملزومات اداری با داشتن کادری مجرب سعی در استفاده و ارائه فناوری های نو در فعالیت های خود دارد. تا بتواند همگام با پیشرفت تکنولوژی در جهان خدماتی نوین را به شما مشتریان عزیز ارائه دهد.
یکی از این خدمات که همواره بر پایه ی دانش روز و تکنولوژی های جهانی است می توان استفاده از بستر اینترنت و ایجاد وب سایت WWW.BERAITO.COM باشد.

نویسنده : شهاب . آ