امنیت سایت

امروزه با توجه به گسترش فناوری و پیشرفت علم، مردم بسیاری برای خریدهای خود از فروشگاه های اینترنتی استفاده می‌کنند.
فروشگاه های اینترنتی مانند فروشگاه برایتو می توانند به شما این امکان را بدهند که در سریع ترین زمان، بهترین خرید را انجام دهید.
اما شاید برای شما هم این مسئله باعث به وجود آمدن سوالاتی باشد.

آیا فضای اینترنت جای مطمئنی برای خرید و قرار دادن اطلاعات شخصی می باشد؟
فرق بین یک سایت با درگاه مطمئن و سایت با درگاه غیر مطمئن در چیست؟
چگونه یک سایت ایمن را تشخیص دهیم؟
آیا محیط اینترنت فضای خوبی برای خرید است؟

اگر برای این قبیل سوالات بتوانید جواب خوبی پیدا کنید و سایت های ایمن را بشناسید حتماً تجربه خوبی در خریدهای اینترنتی خواهید داشت.
ولی افرادی که نتوانند سایت های ایمن را بشناسند معمولاً از خرید های اینترنتی دوری می کنند و سعی می کنند خریدهای روزانه خود را به صورت سنتی و حضوری در فروشگاه ها انجام دهند.

چگونه باید از امنیت یک سایت مطمئن شویم؟

فروشگاه برایتو می خواهد به شما در این مقاله آموزش دهد که چگونه از امنیت سایت های مختلف آگاه شوید و خرید اینترنتی خوبی داشته باشید.
برای تشخیص امنیت سایت باید به این امر توجه داشته باشید که این سایت از اس اس ال استفاده نماید.
اگر بخواهیم درباره امن بودن سایت صحبت کنیم به طور کلی 2 شاخص مهم است که به بررسی آنها می‌پردازیم.

آدرس سایت را بررسی کنید

اگر با کمی دقت به سایت های مختلف نگاه کنید متوجه خواهید شد که آدرس آنها با http آغاز می شود این یعنی سایت مورد نظر یک سایت معمولی بوده و امن نیست و اطلاعات شما در اختیار سایر سرورها نیز قرار می‌گیرد.
معمولاً در هنگام ورود به سایت هایی که ناایمن هستند پیغامی هشداری به شما داده می شود که سایت امن نمی باشد.

اگر وارد سایتی شوید که ابتدای آن با کلمه https شروع می شود می توانید از امن بودن آن سایت مطمئن شوید و اگر اطلاعاتی از شما خواست در اختیار آن قرار دهید.
راه دوم بسیار ساده است برای مثال اگر شما به وب سایت برایتو مراجعه کنید به خوبی مشاهده می‌کنید که علاوه بر این که اول آدرس سایت کلمه ‏https نمایش داده می‌شود در نوار سرچ یک آیکون قفل نیز قرار دارد که این قفل نشان دهنده این است که سایت مورد نظر مورد اطمینان بوده و برای خرید یا در اختیار قرار دادن اطلاعات می توانید به آن اعتماد کنید.
قفل موجود در آدرس سایت نشان از مطمئن بودن آن سایت دارد.

داشتن نماد اطمینان یا ای نماد و نماد رسانه های دیجیتال

برای استفاده از درگاه های اینترنتی برای پرداخت آنلاین پول حتماً به داشتن ای نماد یا نماد اطمینان در داخل سایت مطمئن شوید.
ای نماد یا نماد اطمینان نمادی برای کاربران می باشد که از امنیت سایت مورد استفاده و امن بودن درگاه آن مطمئن شوند.
برخی از سایت ها نماد اطمینان را به صورت عکس استفاده می کنند و کلیک خور تیست برای خرید حتماً به این موضوع توجه داشته باشید که نماد قرار داده شده در سایت باید کلیک خور باشد و بعد از کلیک بر روی نماد مورد نظر باید اطلاعات سایت باز شود.

توجه به آدرس درگاه سایت

وقتی که وارد درگاه سایت می شوید و مبلغ را به صورت اینترنتی می خواهید پرداخت نمایید حتماً توجه داشته باشید که صفحه ای که اطلاعات کارت بانکی را وارد می کنید حتماً به سایت شاپرک متصل شود و حتماً آدرس نوشته شده در نوار بالا را به دقت مطالعه کنید که متضرر نشوید.